Sporttagozatos nap május 28-án

Intézményünk, 2026. 05.28-án megrendezte az első tematikus napot a Sporttagozatos tanulóink számára. A program célja elsődlegesen a közösségépítés volt, és hogy a tagozatos diákok kicsit jobban megismerjék egymást. Ennek érdekében az osztályokat tagozaton belül összekevertük,így nem csak saját osztálytársaikkal töltötték a gyerekek a délelőttöt. 

A program helyszíne,a Kovács Katalain Nemzeti Kajak Kenu Akadémia volt,ahol 3 állomáson foglalkoztattuk a gyerekeket. Az alsósok a vizen kezdtek,és az Éld + program keretén belül sárkányhajóztak Tubel Blanka vezetésével. Első évfolyamosaink először voltak vizen és nagyon jó volt látni,mennyire élvezték azt! A felső tagozatosok kisjátékokat játszottak a tanító nénik vezetésével a tóparton. A Moháné Csajági Csilla,Balog-Szudy Alexandra,Lukács Szilvia tanító néni és Zámbó Noémi pedagógiai asszisztens által alkotott csapat, igazán színes programokkal és élményekkel készült és szórakoztatta a gyerekeket. Iskolánk Alapítványa jóvoltából az NSÜ tornatermét kibéreltük,ahol 3 helyszínt biztosítottunk változatos programjaink számára. Wunderlich Balázs tanár úrnál, a gyerekek szakképzett falmászó oktató segítségével sajátíthatták el a falmászás alapjait. Punk Nóra tanárnő és a 9.évfolyamos,nem sportosztályos segítők röplabda foglalkozást biztosítottak a nagyobb évfolyamok számára,míg Dillmont Éva és Etl Tamás pedagógusok akadálypályán mozgatták meg az alsó tagozatosokat. Ezt a pályát a 9.évfolyam sporttagozatosai rakták össze a kicsiknek. Minden állomáson 50 percet töltöttek el a gyerekek,majd ezután mentek a következő helyszínre. Így mindenki volt vizen,szárazföldön,és a tornaterembe is. A bázison pedig igazi pik-nik hangulat alakult ki,ott ugyanis plédeken,takarókon,kisebb csapatokban ettek,ittak pihentek a gyerekek miután végeztek a feladatokkal. 

Ábrahám Norbert igazgató úr koordinálta a csapatokat, és vezényelte le a délelőttöt,ahol segítségére voltak 7.8.évfolyamos tanulók a kicsik kísérésében. 

Ez a nap igazi csapatmunka volt,amihez mindenki hozzátett valamit,aki a tagozattal foglalkozik. Eszméletlen jó érzés volt látni a kollégák lelkesedését annak érdekében,hogy a gyerekek jól érezzék magukat! Fontosnak véljük,hogy ismerjék meg egymást jobban, hisz nekik van mégegy közös nyelvük az iskolán kívül,mégpedig a sport,ami egy különleges kapcsolódás köztük. Fontosnak gondoljuk,hogy ne csak a mikroközösséget lássák maguk körül,hanem kicsit széleseben is értelmezzék a tagozatiságukat,tegye őket büszkévé,hogy összetartoznak. Programunkból szeretnénk hagyományt teremteni,hogy idővel sportoló gyermekeink ismerjék meg egymást,támogassák a nagyok a kicsiket akik majd példaképként tekinthetnek rájuk.

Kővölgyi Szilvia

Sportszakmai főigazgató-helyettes